Poker + automat do gry = Poker Wideo

Video Poker to specyficzna kombinacja klasycznego dobieranego pokera i automatu typu one-armed bandit, która pojawiła się na amerykańskim rynku już w latach 70. Jest kilkanaście interesujących rodzajów video pokera, z czego warto wymienić na przykład Bonus Poker, Tens or Better czy Double Double. Największą popularność wśród stałych graczy zdobył jednak Jacks or Better.

Reguły gry w pokera wideo są podobno do reguł tradycyjnego pokera, choć trochę mniej skomplikowane. Krótko mówiąc: Na początku dostajemy pięć kart, których dowolną ilość możemy wymienić. Celem gracza jest skompletowanie takich kart, które zagwarantują zwycięski układ, czyli co najmniej parę waletów. Wysokości wypłat można śledzić na tabeli wypłat – każdy portal kasynowy ma inną tabelę, różnią się one także w różnych wariantach pokera wideo.

Oczywiście Video Poker oferuje funkcję dodatkowej rozgrywki charakterystyczną dla slotów. Daje ona graczom szansę na pomnożenie wygranej i polega na odgadnięciu koloru zakrytej karty. Opcja bonusowej rozgrywki uruchamia się po każdym wygranym rozdaniu, ale nie jest obowiązkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *